KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman ?

0
363
views

KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman ?

Yoğun bir tercih döneminin ardından sitemizi ziyaret eden öğrencilere KYK Yurt Başvuruları hakkında biraz bilgilendirmek istedik. Yurt başvurularıyla ilgili KYK’nın resmi sitesinden bir açıklama geldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu bu dönem Türkiye geneli (KKTC Dahil) 748 yurtla , 600 bin öğrenciye barınma imkanı sağlayacak. KYK yeni dönem kayıtlarını Ağustos ayında almaya başlayacak.

KYK Yurt Başvurularının sonuları ne zaman açıklanır?

Şimdilik KYK’nın resmi sitesinde başvurular için kesin bir açıklama yok geçen dönemlerden açıklanma süreleri 7 gün ile 15 gün arasında olduğunu söyleyebiliriz.

KYK Yurdu her öğreciye çıkar mı ?

KYK yurt kontejanları üniversitenizin bulunduğu ilçeye göre değişiklik gösteriyor. Kazandığınız üniversite fazla sayıda öğrenci barındırıyorsa yurt çıkma ihtimali de bir o kadar düşüyor ama kyk yurtlarında yedek olarak sıranızın gelmesini bekleyebilirsiniz.

KYK her sene olduğu gibi bu sene de kayıtlarını e-devlet üzerinden alacak. Sizde kyk yurtlarına kayıt için e-devlet sisteminden öğrencilik bilgilerinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Gerekli açıklamaya gitmek için buraya tıklayarak KYK’nın resmi sitesine gidebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here