KYK Burs Başvuruları Ne Zaman ?

0
385
views

Kredi ve Yurtlar Kurumu geçtiğimiz günlerde yurt başvuru sonuçlarını açıklamıştı. Şimdi KYK’dan merakla beklenen haberlerden biri de kyk burs başvurlarının ne zaman olacağı detayları makalemizde bulabilirsiniz.

KYK’nın sağladığı kredi ve burs imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler burs başvuru süresini kaçırmaktan korkuyor. KYK tarafından şimdiye kadar ulaşmış resmi bir açıklama yokken KYK’nın bir yada iki hafta içerisinde internet sitesinden başvuruyla ilgili detayları www.kyk.gov.tr adresinden vermesi bekleniyor.

—> KYK Bursu Hangi Koşullarda Kesilir?

Burs Başvurusu Nasıl Olur?

Kyk’dan kredi veya burs almak istiyorsanız burs başvurusunu KYK’nın resmi sitesinden veya e-devlet üzerinden yapabiliyorsunuz. Burs veya Kredi almak isteyen öğrencilerin sadece bu sitelerdeki formları eksiksiz ve doğru şekilde doldurmaları gerekiyor. Şunu da belirtmek gerekir ki eksik veya doğru olmayan bilgiler otomatik olarak eleniyor.


Burs imkanı kimlere sağlanır?

Burs imkanı genellikle anne-baba ayrı, ailesinde sakatlık veya şehit/gazi bulunan, milli sporcu olan, öğrenimini yetiştirme yurtlarında geçiren kişilere bağlanıyor.

KYK’nın Burs/Kredisi Ne Kadar Olacak?

KYK 2016 yılında 400 TL olarak belirlediği burs miktarını 2017 yılında 425 TL’ye yükseltmişti. 2017 yılına girmemizle birlikte burs miktarı 25 TL artışla 450 TL olarak belirlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here